Ślub w plenerze – Wrocław

Śluby w plenerze, to co raz bardziej popularny temat wśród przyszłych młodych par. Z całą pewnością taka ceremonia  budzi wiele zachwytów i jest niesamowitym przeżyciem, ale zanim się na nią zdecydujemy warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Sam ślub, to nie tylko wspaniałe uniesienie, ale i szereg ustaleń oraz trochę formalności.

Organizacja ślubu w plenerze - na co zwrócić uwagę


  • Forma zawarcia ślubu

Przede wszystkim należy rozważyć formę zawarcia ślubu. W przypadku ślubu cywilnego nie powinno być większych problemów. Od 2015 roku wystarczy spełnić kilka warunków formalnych i wpłacić 1 000 zł na koszt urzędu. Z kolei jeśli marzymy o ślubie kościelnym w plenerze, to oficjalnie czeka nas sporo formalności i ostatecznie jesteśmy zdani na łaskę biskupa. Mimo ogólnego sprzeciwu duchownych w tej kwestii zdarzają się wyjątki od reguły. Z naszej praktyki wiemy, że wszystko zależy od życzliwości lokalnego proboszcza i pasującej mu infrastruktury. Oprócz wczesniej wspomnianych form na popularności zyskują także śluby humanistyczne będące wymianą spersonalizowanych przysięg w obecności celebransa, czyli osoby prowadzącej ceremonię a nie będącej ani urzędnikiem ani księdzem. Taki pomysł może rodzić kontrowersje jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by tą formę zaślubin połączyć z wcześniejszym ślubem cywilnym czy kościelnym wziętym po kryjomu.

  • Wyższe koszty ceremonii w plenerze

Jeśli chodzi o kwestię wydatków, to będą one niewątpliwie większe niż w przypadku ślubów konwencjonalnych w kościołach czy urzędach. Wydana kwota zależy od poziomu skomplikowania dekoracji i ilości przygotowania miejsc dla gości. Sytuacja może być prostsza jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie ceremonii przy obiekcie weselnym, który nie rzadko dysponuje specjalną altanką, a także dużą ilością krzeseł. W każdym razie organizacja ślubu plenerowego, to koszt zaczynający się od 2 000 złotych.

  • Możliwość przejścia do planu awaryjnego B

W kwestii planowania ceremonii w plenerze musimy brać pod uwagę fakt, że pogoda w naszym kraju potrafi byc kapryśna. Na tego typu rzeczy nie mamy niestety wpływu i jedyne co możemy zrobić, to przygotować plan alternatywny. Jako organizatorki wesel mamy swoje sprawdzone miejsca, w których bez problemu możemy w ostatniej chwili przenieść się do kaplicy czy klimatycznej oranżerii. Jeśli nasza para ma swoją wizję idealnego miejsca, to zawsze badamy czy ramy radę bezstresowo przenieść ceremonię w razie niepogody. Planując ślub w plenerze należy pamiętać, że ślub cywilny, trwa kilkanaście minut, co daje większą elatyczność w odejmowaniu decyzji, o tyle przy ślubie kościelnym cała sytuacja nie jest już taka prosta. Trzeba zwrócić uwagę, że msza ślubna trwa średnio niecałą godzinę i ceremonia nie może być przerwana. W tym przypadku trzeba zdać sobie sprawę, że ryzyko niepowodzenia jest większe.


Realizacja ślubu w plenerze

Na pewno zdecydowanie łatwiej będzie zdecydować się na ślub w plenerze współpracując z konsultantem ślubnym niż organizować go na własną rękę. Często widzimy, że młode pary chcąc zrealizować tak ryzykowne przedsięwzięcie na własną rękę nie są w stanie przewidzieć wielu kwestii, które wcześniej muszą być ustalone. Do podstsawowych z nich należą:

  • Nagłośnienie ceremonii (a więc i doprowadzenie prądu),
  • Altanka ze stołem dla urzędnika lub księdza,
  • Krzesła dla gości.

Styl ślubu w plenerze

Możliwości jest tak wiele jak i miejsc, w których możemy zrealizować ślubny plener. Poniżej dzielimy się z Wami inspiracjami, które pozwolą Wam przybliżyć różne klimaty.

  • Ślub rustykalny

rustykalny-slubfot za: https://marrymetampabay.com

styl-rustykalnyFot za: www.theknot.com

 

  • Ślub glamour

glamour-slubFot za:  http://www.modwedding.com/2016/01/a-dreamy-fairytale-california-wedding/

slub-glamour

Fot za: http://www.deerpearlflowers.com/25-romantic-winter-wedding-aisle-decor-ideas/

  • Ślub w stylu romantycznym

romantyczny-slub

Fot za: www.theknot.com

slub-w-plenerze-styl-romantyczny

Fot za: www.theknot.com

 

Z całą pewnością ślub w plenerze, to wspaniałe i oryginalne przeżycie dla nowożeńców, a także ogromne pole do popisu dla wedding plannerek i dekoratorek ślubnych. Nieskrębowane kościelnymi murami czy sztywnością urzędu stanu cywilnego są w stanie zaaranżować ślub jak z bajki. Wrocław  i okolice , to bardzo dobre miejsca do zawarcia ślubu w plenerze. Obiekty z którymi my współpracujemy często posiadają własne altanki i dysponują krzesłami dla gości. Dzięki temu możmy zająć się najważniejszymi dekoracjami ślubnymi, wyborem kwiatów i oprawy artystycznej ceremonii.

Osobiście miałam tą niesamowitą możliwość zawarcia własnego ślubu kościelnego w plenerze i gdybym mogła ponownie stanąć przed tym wyborem, z całą pewnością powtórzyłabym swoją decyzję. Z praktyki wiemy jednak, że ze względu na skomplikowane procedury większość par decyduje się na śluby cywilne lub humanistyczne. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to czekamy na pytania w komentarzach.

Grażyna

Brak komentarzy.

Twój komentarz

www.amarante.com.pl